پروکسی Socks چیست ؟ – Emperatur VPN

Socks چیست

یکی از سؤال هایی همیشگی کاربران این است که پروکسی Socks  چیست؟ به صورت کلی می توان گفت که پروکسی Socks به عنوان یک مذاکره کننده بین کاربران و اینترنت می باشد که می تواند یکی از ابزار های دور زدن محدودیت ها عمل کند. البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که این ابزار معادل وی پی ان نمی باشد. برای آشنایی بیشتر با پروکسی Socks تا انتها با امپراتور وی پی ان همراه باشید.

تعریف پروکسی Socks

پروکسی به عنوان یک ابزار فایروال و یا فیلتر وب معرفی می شود. به عبارت دیگر سروری است که از طرف شما به میزبان وب متصل شده و از هویت شما در مقابل فرایند های مختلف محافظت می کند. به عنوان مثال پروکسی Socks معمولاً فرایند احراز هویت بسیار دقیقی را تحمیل می کند و داد های خود را بر طبق استاندارد های فهرست شده طی می کند. از این رو تنها اتصالاتی می توانند شرایط تحمیلی را پشت سر بگذارند.

Socks به عنوان یک پروتکل اینترنتی شناخته می شود که برای عبور بسته های UPD و TCP بین کلاینت ها و سرور های استفاده می شود. این پروکسی متفاوت با سایر پروکسی های موجود عمل می کند و عمدتاً برای ارتباطات HTTP نمی باشد. این پروکسی همه کاره تر است؛ به تعبیری دیگر با استفاده از این پروکسی سایر اشکال ترافیک شبکه مشکلی برای سفر از طریق آن را ندارند.

Socks5 به عنوان آخرین نسخه و سطح بالاتری از احراز هویت به شما می آید و سه گزینه را برای احراز هویت پروکسی Socks ارائه می کند:

  • احراز هویت تهی؛ این احراز هویت نشان دهنده اتصالاتی است که نیازی به دنبال کردن مراحل احراز هویت ندارد.
  • فرمت اعتبار نامه؛ این گزینه از مشتریان می خواهد که ارتباط خود را با نام کاربری و رمز عبور تأیید کنند.
  • احراز هویت GSS-API؛ مراحلی که مشتریان در سطح سیستم عامل برای تأیید هویت خود انجام می دهند.

پروکسی در مقابل وی پی ان

پروکسی  ها در فرار از شیوه های ردیابی دیجیتال کمربند سیاه دریافت نمی کند. این پروکسی بیشتر احراز هویت است که مقیاس بزرگتری از حفاظت را نسبت به نمونه های معمولی HTTP معرفی می کند. به دلیل ماهیت کمی تصفیه شده، آن ها را به عنوان برابر وی پی ان ها اشتباه تفسیر می کنند.

آن ها از ویژگی تغییر محل نگهداری کاربران متصل به آدرس آی پی استفاده می کنند. برای برخی از کاربران، این ویژگی کافی است. با این حال این معادله بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد.

یک پروکسی Socks سرعت را در اولویت خود قرار می دهد. این موضوع در زمانی که برای فعالیت های حساس مانند بازی استفاده می شود، بسیار پر رنگ تر می شود؛ بنابراین ترافیک شبکه ها به طور کامل رمزگذاری نمی کند و ممک است باعث ایجاد مشکل شود.

وی پی ان ها از هویت دیجیتالی شما در برای مجموعه ای از ردیاب های بالقوه محافظت می کند. این ردیاب ها اعم است از ISP ها، سازمان های دولتی، بازاریابان و نهاد های شرکتی که ابزار های بسیار کمی را برای ردیابی اینگونه از کاربران در اختیار دارند. پروکسی Socks هیلی گسترده نمی باشد و مزیت اصلی آن جعل آدرس آی پی در کنار تطبیق پذیری و عملکرد سرعت محور می باشد.

البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که اگر می خواهید به فعالیت های حیاتی بپردازید، استفاده از پروکسی Socks  می تواند برای شما بسیار کاربردی تر و مفید تر باشد. نکته اصلی این است که یک وی پی ان همه چیز را به طور خودکار پوشش می دهد و تقریباً جایی برای شیوه های ردیابی باقی نمی گذارد؛ بنابراین این ابزار بهینه برای دور زدن فیلتر اینترنت و محدودیت های ایجاد شده می باشد.

لازم به ذکر است که از هر وی پی ان هم نباید استفاده کنید، مخصوصاً از وی پی ان های رایگان، چرا که می تواند خطرات مختلفی را به همراه داشته باشد و برای شما خسارت های جبران ناپذیری را به ارمغان بیاورد. از این رو ما به شما امپراتور وی پی ان را معرفی می کنیم که دارای سرور های مختلف است که می توانید آن ها را به صورت کانفیگ شده بر روی پروتکل های مختلف دریافت کنید.

خرید وی پی ان

نتیجه گیری از مقاله Socks چیست

پروکسی Socks  چیست؟ این سؤالی است که برای بسیاری از کاربران به وجود آمده است و به دنبال پاسخ آن می گردند. بسیاری از کاربران این نوع از پروکسی را با وی پی ان ها یکی می دانند که این امری غلط است. پروکسی های Socks کل ترافیک شبکه را پوشش نمی دهند ولی وی پی ان ها را برای کل ترافیک می توان استفاده نمود.

 

مقالات پربازدید این هفته :

تنظیمات کارت شبکه ویندوز

از کجا بفهمیم مدل گوشی چیست؟

سایبر استاکینگ چیست ؟

وب عمیق چیست ؟

خانه بلاگ پروکسی Socks چیست ؟ – Emperatur VPN