آموزش رجیستر کردن موبایل – Emperatur VPN

رجیستر کردن موبایل

اگر در چند سال اخیر اقدام به خرید دیوایس های هوشمند تلفن همراه کرده باشید، حتماً عبارت رجیستری را شنیده اید. دیوایس هایی که امروزه در بازار وجود دارد و به کاربران ارائه می شوند، همگی به صورت رجیستر شده می باشند. رجیستری طرحی است که توسط دولت ارائه شده است تا از ورود و پخش تلفن های همراه قاچاق جلوگیری شود که می توان گفت تا حد بسیاری هم موفق بوده است. اگر شما هم می خواهید دیوایس خود را رجیستر کنید، تا انتها با امپراتور وی پی ان همراه باشید تا آموزش رجیستر کردن موبایل برای شما ارائه کنیم.

قبل از ادامه مقاله خوبه بدونی که شما با خرید وی پی ان امپراتور میتونید به تمام پروتکل ها و سرورها همزمان تا 2 نفر متصل شی ، خرید هم آنلاینه و دریافت هم آنی ، برای خرید وی پی ان موبایل به لینک زیر مراجعه کن :

خرید وی پی ان موبایل

آموزش رجیستر کردن موبایل

همان طور که گفته شد، در سال های اخیر و به طور دقیق تر از سال 1396 شمسی، قانونی برای دیوایس های هوشمند تصویب و اجرا شده است که طبق این قانون همه گوشی های داخل بازار باید به صورت قانونی وارد کشور شده باشند و برای تأیید این مسئله هم باید برچسبی را که موسوم به برچسب رجیستری است بر روی جعبه خود داشته باشند.

پس اگر می خواهید به تازگی دیوایس را خریداری کنید، حتماً به این نکته توجه داشته باشید که برچسب رجیستری باید بر روی جعبه این دیوایس وجود داشته باشد. علاوه بر این برچسب باید شناسه IMEI نیز بر روی آن وجود داشته باشد. اما این شناسه به چه معناست و چگونه می توان آن را پیدا کرد؟

0 تا 100 روش پیدا کردن کد IMEI برای هر گوشی در مقاله زیر کامل توضیح داده شده است :

روش پیدا کردن آن برای هر نوع گوشی

این قانون برای جلوگیری از وارد شدن و پخش دیوایس ها هوشمند قاچاق ارائه شد که با توجه به تصویب آن، توانسته است که سهم بسیاری از دیوایس های قاچاق را در کشور غیر فعال کند. البته لازم به ذکر است که اگر دیوایسی که خریداری می کنید، رجیستر شده نباشد، غیر فعال بوده و نمی توان از آن ها استفاده نمود. پس حتماً به رجیستری دیوایس دقت کند. برای آموزش رجیستر کردن موبایل نیز تا انتها با ما همراه باشید.

نحوه رجیستر کردن دیوایس های هوشمند

رجیستر کردن دیوایس ها هوشمند تلفن همراه بسیار کار ساده ای بوده و هر کسی که دیوایسی را خریداری می کند، به راحتی قادر به انجام آن می باشد. برای انجام این کار سه روش وجود دارد که کاربران می توانند هرکدام از آن ها انتخاب و از آن ها استفاده کنند. البته لازم به ذکر است که برای انجام روند رجیستری حتماً باید کدی را به عنوان کد فعال سازی در دسترس داشته باشید که به صورت زیر پیدا می شود:

  • این کد برای دیوایس هایی که به صورت قانونی وارد کشور شده اند، بر روی جعبه آن ها ذکر شده است و یا آن را در کارت گارانتی کالا می توانید پیدا کنید.
  • افرادی که دیوایس های دست دوم خریداری می کنند، برای تغییر مالکیت و انتقال آن به مالکیت خود باید از سامانه همتا استفاده کنند.
  • کد فعال سازی برای رجیستر کردن گوشی های مسافرتی نیز در اس ام اس های تأیید درخواست و کارتابل مسافر وجود دارد.
  • حال که کد فعال سازی را پیدا کردید، به آموزش رجیستر کردن موبایل با روش های مختلف خواهیم پرداخت.
  • رجیستر کردن موبایل از طریق همتا

این روش به عنوان ساده ترین روش موجود برای رجیستر کردن دیوایس ها به شمار می شود که نسبت به روش های دیگر هم دارای مراحل کمتر و در عین حال ساده تری هم می باشد. برای انجام رجیستری موبایل با استفاده از این روش کافی است که وارد وب سایت همتا شده و کد ملی و شماره تلفن خود را وارد کنید.

سپس باید اطلاعات درخواستی را در کارد های مربوطه وارد کرده و بر روی ورود ضربه بزنید. البته لازم به ذکر است که قبل از ورود به سامانه پیامکی برای شما ارسال خواهد شد که حاوی رمز یکبار مصرفی است که باید آن را در همتا وارد کنید.

در ادامه هم می توانید گزینه فعال سازی تلفن همراه را انتخاب کرده و اطلاعات مربوطه را وارد کرده و دیوایس خود را فعال کنید.

  • رجیستر کردن موبایل با نرم افزار همتا

علاوه بر وب سایت همتا که در دسترس شما قرار دارد، شما می توانید از نرم افزار این سامانه نیز برای رجیستر کردن دیوایس خود استفاده کنید. برای استفاده از این روش هم مانند روش اول، باید چند مرحله را طی کرده و سپس موبایل خود را رجیستر کنید.

برای انجام این کار کافی است که نرم افزار را بر روی موبایل خود دانلود و نصب کرده و یا توجه به روش بالا، اطلاعات خواسته شده در فیلد های مختلف را وارد کرده و در انتها هم بر روی گزینه فعال سازی ضربه بزنید تا دیوایس شما به صورت کامل فعال شود.

استفاده از کد دستوری برای رجیستری دیوایس تلفن همراه

از جمله روش های دیگر موجود برای رجیستری دیوایس های تلفن همراه، استفاده از کد دستوری مربوط به سامانه همتا می باشد. شما به راحتی می توانید با استفاده از این کد ها و بدون دسترسی به اینترنت، دیوایس خود را فعال کنید.

برای استفاده از این روش باید شماره *7777# را شماره گیری کرده و گزینه دوم که فعال سازی می باشد را انتخاب کرده و سپس دکمه ارسال را لمس کنید. در ادامه هم باید کد 15 رقمی IMEI را که بر روی جعبه دیوایس وجود دارد را وارد کرده و دکمه ارسال را بزنید.

در مرحله بعد نیز شماره تلفن خود را وارد کرده و منتظر بمانید تا کد فعال سازی برای شما ارسال شود. به همین راحتی می توانید دیوایس خود را فعال کنید.

کلام آخر

اگر شما هم به تازگی دیوایسی را خریداری کرده باشید، باید حتماً آن را رجیستر کنید. رجیستر کردن به منظور جلوگیری از قیمت گذاری دلالان بر روی دیوایس های هوشمند و پخش شدن دیوایس ها قاچاق انجام شده است. برای آموزش رجیستر کردن موبایل می توانید از مطلب بالا استفاده کنید.

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد، فراموش نکنید که حتماً سری هم به وب سایت و صفحه اینستاگرام امپراتور وی پی ان بزنید که کلی مطلب خوب و آموزنده برای شما تدارک دیده ایم.

 

مقالات پربازدید :

باز کردن قفل صفحه تلفن اندرویدی بدون پسورد!

آموزش استعلام سیم کارت های بنام ثبت شده

روشن کردن کیل سوئیچ مک بوک در اپن وی پی ان

خانه بلاگ آموزش رجیستر کردن موبایل – Emperatur VPN