چگونه آدرس IP روتر خود را پیدا کنیم ؟ – Emperatur VPN

چگونه آدرس IP روتر خود را پیدا کنیم

یکی از اصلی ترین اجزای پیکر بندی روتر های خانگی، آدرس آی پی روتر می باشد. بدون رشته ای جداش ده با نقطه به هیچ عنوان نمی توانید رمز عبور روتر را تغییر دهید و یا به تنظیمات مختلف موجود در روتر پرداخته و به آن ها دسترسی داشته باشید. البته اگر از دسته افرادی باشید که با تکنولوژی خیلی آشنایی ندارند، امکان دارد که آدرس IP روتر کمی مبحث گیج کننده به شمار بیاید و حتی پیدا کردن آن کار سختی برای شما باشد. اگر برای شما هم سؤال شده است که چگونه آدرس IP روتر خود را پیدا کنیم؟ تا انتها با امپراتور وی پی ان همراه باشید.

شما می تونید از تمام سرور ها و پروتکل های امپراتور وی پی ان به صورت 2 کاربره استفاده کنید خرید هم به صروت آنلاین و آنی می باشد :

خرید وی پی ان امپراتور

نحوه پیدا کردن آدرس IP روتر

شبکه سازی به صورت کلی فرایند بسیار پیچیده ای به شمار می آید و هر دستگاه متصل به اینترنت با چندین آی پی کار می کند. آدرس های آی پی ترکیبی از اعداد می باشد که توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت شما یا ISP به دیوایس اختصاص داده می شود. این آدرس از نوع آدرس های داخلی است؛ به تعبیری دیگر که به مقصدی خارج از شبکه خانگی نمی رسد و به داخل همان شبکه اختصاص داده شده است.

شاید برای شما هم سؤال شده باشد که اصلاً چه نیازی به یک آدرس IP می باشد؛ این موضوع زمانی معنی پیدا می کند که بدانید هر روتر دارای یک رابط مبتنی بر وب است که می توانید از طریق مرورگر خود به آن دسترسی داشته باشید. آدرس آی پی روتر در واقع مانند URLها عمل می کند و کاربران را به صفحات راه اندازی روتر هدایت می کند.

با دسترسی به آدرس آی پی کاربران به راحتی می توانند اقدامات مختلفی را برای ایمن سازی شبکه های خانگی خود و یا بروزرسانی های مختلف امنیتی و نرم افزاری مودم استفاده کنند. پس شما برای دسترسی به تنظیمات مودم و همچنین تغییر در انواع تنظیمات موجود در روتر به دسترسی به این تنظیمات نیاز خواهید داشت. اگر می خواهید پاسخ سؤال چگونه آدرس IP روتر خود را پیدا کنیم؟ پیدا کنید تا انتها با ما همراه باشید.

نحوه یافتن آدرس آی پی روتر در سیستم عامل های مختلف

در هر سیستم عامل می توان این آدرس آی پی را پیدا کنید و از آن استفاده کنید. البته پیدا کردن این آدرس در سیستم عامل های مختلف می تواند روش های مختلفی داشته باشد، برای پیدا کردن آن می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

در ویندوز:

 • ابتدا باید وارد کنترل پنل کامپیوتر خود شوید و سپس در آن وارد Network and Sharing center شوید.
 • سپس باید وارد قسمت مشاهده وضعیت شبکه و وظایف شوید.
 • سپس بر روی شبکه وای فای خود ضربه بزنید.
 • پس از ظاهر شدن یک پنجره جداگانه روی گزینه جزئیات کلیک کنید.
 • سپس می توانید به راحتی بر روی IPv4 Default Gateway ضربه زده و سپس آدرس روتر خود را پیدا کنید.

در مک:

 • باید بر روی نماد Apple را در گوشه سمت چپ بالا ضربه بزنید.
 • در ادامه بر روی گزینه System Preferences را پیدا کرده و سپس بر روی آن ضربه بزنید.
 • در ادامه باید بر روی نام وای فای که مورد استفاده شما است، ضربه بزنید و سپس گزینه پیشرفته را انتخاب کنید.
 • تب TCP/IP را پیدا کنید و سپس می توانید آدرس آی پی روتر خود را پیدا کنید.

در لینوکس:

 • ترمینال خود را باز کنید. برای باز کردن ترمینال می توانید از میانبر کنترل+ آلت+ T استفاده کنید.
 • در ادامه عبارت ifconfig را تایپ کرده و سپس بر روی اینتر ضربه بزنید.
 • در ادامه می توانید آی پی خود را در کنار inet addr مشاهده کنید.

در اندروید:

 • وارد تنظیمات دیوایس اندروید خود شده و سپس وارد قسمت وای فای شده و بر روی نماد تنظیمات کلیک کنید.
 • پیشرفته را انتخاب کرده و اگر گزینه ای برای شما ارائه کرد باید بر روی گزینه استاتیک ضربه بزنید.
 • آدرس آی پی روتر در قسمت Gateway قرار دهید.

در iOS:

 • باید وارد تنظیمات شوید و سپس وارد بخش وای فای شوید.
 • در ادامه بر روی نام وای فای ضربه بزنید و سپس آدرس آی پی را در قسمت روتر قرار دارد.

البته لازم به ذکر است که آدرس آی پی روتر شما برای پیکربندی روتر یا عیب یابی و مشکلات پینگ است. نباید از شبکه داخلی شما خارج شود. البته که حتی اگر کسی به آن دست پیدا کند، می توانید به راحتی به کنترل پنل مودم شما دسترسی داشته و تنظیمات آن را تغییر دهد.

کلام آخر

آدرس آی پی روتر می تواند بسیار کاربردی باشد و کاربران با استفاده از آن به راحتی می توانند به تمام تنظیمات روتر خود دسترسی داشته و همه تغییرات لازم را در آن انجام داده و به راحتی از امکانات و بروزرسانی های نرم افزار روتر استفاده کنند. اما چگونه آدرس IP روتر خود را پیدا کنیم؟ برای پاسخ به این سؤال می توانید از روش های موجود در مطلب استفاده کنید.

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد، فراموش نکنید که حتماً سری به وب سایت و صفحه اینستاگرام امپراتور وی پی ان بزنید که کلی مطلب خوب و کاربردی برای شما تدارک دیده ایم.

 

مقالات پربازدید این هفته :

آموزش رجیستر کردن موبایل

آیا خرید VPN در همه جا قانونی است؟

سایبر استاکینگ چیست ؟

خانه بلاگ چگونه آدرس IP روتر خود را پیدا کنیم ؟ – Emperatur VPN