وی پی ان ShadowSocks – فیلتر شکن شادو ساکس – Emperatur VPN

وی پی ان ShadowSocks یکی از جدیدترین فیلترشکن های نسل جدید ایران هست که در روزهایی که وی پی ان L2TP و PPTP کانکت نمیشد وی پی ان شادو ساکس به راحتی قابل استفاده بود و هست نکته ی جالبی که در استفاده از این کانکشن وجود دارد این است که بدون استفاده از هیچ برنامه ی خاصی به راحتی می توانید آن را روی برنامه ها و سستم های مختلف مثل تلگرام خود نصب کنید .

در این مقاله در مورد وی پی ان ShadowSocks در امپراتور وی پی ان صحبت خواهیم کرد .

وی پی ان شادو ساکس

در واقع اگر در مورد فیلترینگ سفت و سخت چین شنیده باشید نام شادو ساکس را نیز شنیده اید در واقع این فناوری نباید با وی پی ان اشتباه گرفته شود در صورتی که در بعضی موارد مشابه هم عمل می کنند ول یبا هم تفاوت های عمده ای دارند هم چنین این نکته را باید گفت که شادو ساکس از وی پی ان بسیار بهتر و کاربردی تر است .

در واقع اگر بخواهیم یک تعریف کلی و ر یک جمله راجع به شادو ساکس بگوییم باید اینگونه تعریف کنیم که شادو ساکس یک پروژه پروکسی متن باز مبتنی بر Socks 5 است که که وظیفه یآن دور زدند فیلترینگ م یباشد و اولین بار هم توسط فردی به نام clowwindy ارائه شد .

نکته ی دیگری که در مورد شادو ساکس وجود دارد این است که شادو ساکس مانند وی پی ان لایه های حفاظتی زیادی ندارد در واقع درست است که هر دو اطلاعات و داده های شما را رمز نگاری می کنند ولی شادو ساکس این گونه طراحی شده که دیتا ها را خالی نگه می دارد تا مانند ترافیک معمولی کار کند .

در واقع شادو ساکس مانند وی پی ان از لایه های حفاظتی زیادی تشکیل نشده است و فقط نقش یک مبدل را ایفا می کند .

شادو ساکس تمام ترافیک شما را از طریق سرور خودش ارسال نمی کند و به همین دلیل هم هست که گزینه ی سریع تری برای انتقال اطلاعات به شمار می رود .

 

وی پی ان ShadowSocks

 

مزایای استفاده از شادو ساکس

مهم ترین نقطه قوتی که استفاده از شادو ساکس دارد نصب و راه اندازی ساده و راحت آن بر روی انواع دستگاه ها است هم چنین این فناوری یک پروژه متن باز است و همیشه توسط متخصصان مختلف در حال پیشرفت و به روز رسانی است .

یکی دیگر از مزیت های شادو ساکس هم به این صورت است که می توانید انتخاب کنید کدام قسمت دستگان و سیستم شما از شادو ساکس استفاده کند مثلا برای تلگرام استفاده شود و برای واتس اپ که فیلتر نیست استفاده نشود مزیت دیگر شادو ساکس این است که اگر مسدود کردن آن غیر ممکن نباشد ولی واقعا بسیار مشکل است که دلیل اصلی آن پوشاندن ترافیک ما و عادی جلوه دادن است که باعث شده مسدود کردن شادو ساکس دشوار باشد .

با مواردی که گفته شد می توان گفت استفاده از شادو ساکس می تواند یک گزینه ی بسیار مناسب باشد .

 

مقالات پرکاربرد دیگر :

دانلود رایگان vpn

خرید vpn سیسکو

چگونه در آیفون بدون دانلود vpn نصب کنیم؟

خانه بلاگ وی پی ان ShadowSocks – فیلتر شکن شادو ساکس – Emperatur VPN