اگر رمز آیپد را فراموش کردید این مطلب را بخوانید! – فراموش کردن رمز آیپد

تنظیم رمز عبور برای تمامی دیوایس ها از جمله مسائلی است که امروزه باید به آن توجه بسیاری نمود. چرا که با توجه به بالا رفتن آمار سرقت دیوایس ها و همچنین سو استفاده افراد سودجو از اطلاعات شخصی، می توان با تنظیم یک رمز عبور خوب و قوی، مانعی برای دسترسی به دیوایس خود و مخصوصاً اطلاعات موجود در آن فراهم نمود. اما در برخی موارد دیده شده است که کاربرانی که بر روی آیپد خود رمز عبور قرار می دهند، آن را فراموش کرده و برای دسترسی به آیپد خود دچار مشکل می شود و در این مقاله به صورت کامل در خصوص فراموش کردن رمز آیپد صحبت میکنیم.

قبل از هر چیز اگر به دنبال یک فیلتر شکن پرسرعت امن با ضمانت کیفیت هستید ، میتونید از اکانت های امپراتور وی پی ان استفاده کنید که روی تمام دیوایس های اپل و کامپیوتر و اندروید و تمام سیستم عامل ها فعال هست و میتونید دو نفره هم همزمان استفاده کنید :

خرید فیلتر شکن

فراموش کردن رمز آیپد

از جمله مسائلی که امروزه به همه کاربران دیوایس های هوشمند توصیه می شود که انجام دهند، تنظیم یک رمز عبور قوی و خوب برای ورود به دستگاه خود می باشد. البته که شرکت های سازنده دیوایس های مختلف با اضافه کردن سنسور های بیومتریک، علاوه بر بالا بردن امنیت دستگاه خود، دسترسی به دیوایس ها و همچنین اطلاعات موجود در آن ها را  بسیار سخت تر و دشوار تر کرده اند.

اما در برخی از موارد کاربران دیوایس های مختلف، با تنظیم یک رمز عبور برای ورود به دیوایس خود و گذشت مدتی، رمز عبور خود را فراموش می کنند و نمی توانند وارد دیوایس خود شده و از آن استفاده کنند. از این دسته از دیوایس ها می توان به آیپد ها اشاره نمود که بدون داشتن رمز عبور نمی توانید وارد آن شوید و اگر فراموش کردن رمز آیپد را بخوانید!

روش حذف رمز آیپد های دارای Face ID

همان طور که گفته شد برای برقراری امنیت بیشتر در دیوایس های موجود در بازار، سنسور های بیومتریک به آن ها اضافه شده است که با استفاده از آن ها علاوه بر بالا بردن امنیت دستگاه، سرعت دسترسی به دیوایس نیز بسیار بالاتر رفته است و نیاز نیست که هر بار بال استفاده از رمز عبور وارد دیوایس خود شوید.

بر روی آیپد ها نیز این سنسور های بیومتریک قرار داده شده است که در سری های جدید تر آن ها، سنسور تشخیص چهره قرار داده شده است و کاربران با استفاده از Face ID وارد آیپد خود می شوند. ولی اگر به هر دلیلی رمز عبور آیپد خود را فراموش کرده اید و می خواهید آن را حذف کنید، می توانید روال زیر را طی کنید:

  • در مرحله اول برای زمانی که فراموش کردن رمز آیپد براتون اتفاق افتاده است ، باید اطمینان حاصل کنید که آیپد شما به کامپیوترتان متصل نباشد.
  • سپس دکمه فوقانی آیپد را همراه با کی از دو دکه تنظیم صدا فشار داده و برای چند لحظه نگه دارید تا نوار لغزنده خاموش سازی برای شما نمایش داده شود.
  • در ادامه در حالی که دکمه فوقانی آیپد را نگه داشته اید، آن را به کامپیوتر خود متصل کنید. این دکمه را تا زمانی نگهدارید که صفحه Recovery mode برای شما باز شود.
  • در صورتی که از آیپد خود نسخه بک آپ و یا پشتیبان تهیه کرده اید می توانید بعد از حذف رمز عبور آیپد خود، تمام تنظیمات و اطلاعات و داده های موجود در آن را بازیابی کنید.

فراموش کردن رمز آیپد

روش حذف رمز آیپد هایی که دارای دکمه هوم هستند!

در آیپد های سری قدیمی تر، به جای استفاده از Face ID، از Touch ID برای ورود به آیپد استفاده می شد. این آیپد ها دارای دکمه هوم بودند که از جمله مشخصه های ظاهری آیفون ها تا چند سال گذشته به شمار می آمد. اگر شما دارای آیپدی هستید که دارای دکمه هوم بوده و می خواهید رمز عبور خود را حذف کنید، کافی است که روال زیر را دنبال کنید:

  • در ابتدا باید مطمئن شوید که آیپد شما به کامپیوتر متصل نباشد.
  • در ادامه باید دکمه فوقانی را تا زمانی که نوار لغزنده ظاهر شود، نگهدارید و سپس آیپد خود را خاموش کنید.
  • در ادامه باید دکمه هوم را نگه داشته و آیپد خود را به کامپیوتر خود متصل کنید. این دکمه را تا زمانی نگهدارید که حالت بازیابی برای شما نمایش داده شود.

ریست پسورد ایپد

لازم به ذکر است که اگر از آیپد خود و اطلاعات موجود در آن نسخه پشتیبان و یا بک آپ تهیه کرده باشید، به راحتی می توانید پس از حذف رمز عبور، آن ها را به صورت کامل به آیپد خود بازگردانید و آن ها را بازیابی کنید.

چگونه در زمان فراموش کردن رمز آیپد ، Restore کنیم ؟

همان طور که گفته شد، با طی کردن مراحل بالا در هر کدام از آیپد ها، باید آن ها را به کامپیوتر خود متصل کنید. اما بعد از متصل کردن آیپد خود به کامپیوتر باید چه روندی را طی کنیم؟ برای این کار کافی است که روال زیر را طی کنید:

  • ابتدا باید آیپد خود را به کامپیوتر متصل کرده و بعد از شناسایی آن توسط کامپیوترتان، بر روی گزینه Restore ضربه بزنید.
  • در ادامه ابزار های Finder و یا آیتونز برای آیپد شما دانلود می کند. اگر این روند بیش از 15 دقیقه به طول بیانجامد، آیپد شما از حالت بازیابی و یا Restore خارج شده است و برای برداشتن رمز عبور باید دوباره مراحل بالا را تکرار کنید.
  • پس از انجام این کار باید صبر کنید تا روند بازیابی به پایان رسیده و سپس آیپد خود را دوباره تنظیم کنید و از آن استفاده کنید. همچنین می توانید با استفاده از نسخه پک آپی که قبلاً تهیه کرده اید، اطلاعات خود را به آیپدتان بازگردانی کنید.

کلام آخر

از جمله مسائلی که ممکن است برای هر کدام از ما پیش بیاید، فراموشی رمز عبورمان است. این عمل می تواند بسیار آزار دهنده باشد، چرا که به هیچ عنوان بدون در دست داشتن رمز عبور خود نمی توان به دیوایس هایمان دسترسی داشت و از آن ها استفاده نمود. اگر رمز آیپد را فراموش کردید این مطلب را بخوانید! شما می توانید برای حذف رمز عبور خود مطلب بالا را مطالعه کرده و از آن برای حذف رمز عبور آیپد خود استفاده کنید.

امیدوارم که این مطلب فراموش کردن رمز آیپد برای شما مفید بوده باشد، فراموش نکنید که حتماً سری به وب سایت امپراتور وی پی ان بزنید که کلی مطلب خوب و آموزنده برای شما تدارک دیده ایم.

 

برخی از خدمات امپراتور وی پی ان:

خرید وی پی ان ایران

فیلتر شکن آی پی ثابت

تفاوت VPN با VPS

خرید اپل آیدی

 

اخرین مقالات :

نحوه تغییر واچ فیس اپل واچ

خرید vpn ایسلند

خرید vpn اسلوونی

خانه بلاگ اگر رمز آیپد را فراموش کردید این مطلب را بخوانید! – فراموش کردن رمز آیپد