آیا خرید VPN در همه جا قانونی است؟ – Emperatur VPN

خرید VPN در همه جا قانونی است

زمانی که برای اولین بار می خواهید VPN خریداری کنید و از آن بر روی دیوایس های خود استفاده کنید، اولین سؤالی که به ذهن شما می رسد این است که آیا استفاده از اینترنت کار قانونی به حساب می آید؟ پاسخ دادن به این سؤال می تواند سخت از یک بله و یا نه ساده باشد. در برخی از کشور ها استفاده از وی پی ان ها امری قانونی است ولی در برخی دیگر هم استفاده از VPN ها، با توجه به محدودیت های موجود، می تواند غیرقانونی باشد. پس بهتر است سؤال خود را این گونه بیان کنیم که آیا خرید VPN در همه جا قانونی است؟ برای پاسخ به این سؤال تا انتها با امپراتور وی پی ان همراه باشید.

نکته ای که وجود دارد این است که برای خرید از امپراتور وی پی ان می توانید از طریق سایت و به صورت آنلاین اقدام کنید :

خرید فیلترشکن

 خرید فیلترشکن در همه جا قانونی است؟

آیا VPNها قانونی هستند؟

اگر بخواهیم به صورت کوتاه پاسخ دهیم، می توانیم از پاسخ مثبت استفاده کنیم و بگوییم که بله؛ در اکثر کشور های جهان استفاده از وی پی ان ها کاری قانونی است. شرکت های بزرگ و همچنین سازمان های دولتی مختلف به عنوان اولین کاربران وی پی ان ها شناخته می شود. این سازمان ها برای ایمن سازی بیشتر ارتباطات آنلاین خود از وی پی ان ها استفاده می کنند.

در گذر زمان و با در دسترس قرار گرفتن این قابلیت برای کاربران، آن ها هم به استفاده از آن روی آوردند. البته این فناوری برای کاربرانی که به دنبال انجام کار های غیر قانونی بودند، بسیاری کاربردی تر به نظر می آمد. به همین دلیل بود که شهرت وی پی ان ها کم و کمتر شد.

البته که یکی از دلایل بدنامی استفاده از وی پی ان ها هم همین افراد و کاربران سودجو بودند که از آن ها برای تحقق هدف های خود استفاده می کردند. برخی از دولت ها برای حفظ سانسور اینترنت و همچنین فیلترینگ بسیاری از وب سایت ها و نرم افزار ها، استفاده از VPNها را ممنوع ایجاد کردند؛ بنابراین استفاده از وی پی ان در این دسته از کشور ها مشکل داشته و کاربران نمی توانند به صورت قانونی از وی پی ان ها استفاده کنند.

البته لازم به ذکر است که اگر استفاده از وی پی ان در کشور شما امری قانونی شناخته می شود، از آن باید برای ایمن سازی شبکه خود و رمزگذاری ترافیک اینترنت دیوایس ها خود استفاده کنید و اگر از آن برای انجام کار های غیرقانونی استفاده کنید، هیچ تفاوتی نخواهد داشت و شما کار غیرقانونی انجام داده اید.

استفاده از VPNها در کدام کشور ها قانونی و در کدام یک غیرقانونی است؟

  • چین؛ قانونی بدون استفاده از وی پی ان ها در چین یک مسئله خاکستری به حساب می آید. چرا که از نظر فنی امری غیر قانونی نمی باشد ولی دولت آن ها را به شدن تنظیم می کند. موضوع اصلی این است که کاربران چینی می توانند از سرویس های VPN استفاده کنند که مورد تأیید دولت می باشد. با این حال، این ابزارها باید با شرایطی چون ثبت ترافیک و دسترسی به درب پشتی موافقت کنند که با هدف اصلی وی پی ان مغایرت دارد. اگر در چین از یک سرویس وی پی ان فراساحلی استفاده کنید، ممکن است برای شما دردسر ساز شود.
  • روسیه؛ این کشور هم مانند چین، وی پی ان های عرضه شده توسط خودش را قانونی به حساب می آورد و دولت آن الزاماتی را برای وی پی ان ها به وجود آورده است که کاربران فقط می توانند از آن ها استفاده کنند.
  • امارات متحده عربی؛ اگرچه قانونی بودن و یا نبودن وی پی ان ها را تعریف نمی کند ولی امارات متحده عربی استفاده از سرویس های VPN را به شدت محدود می کند. در این کشور مجازاتی برای دسترسی به وب سایت های مسدود شده با استفاده از وی پی ان ها تعیین شده است. البته شما اگر از وی پی ان برای اهداف قانونی استفاده کنید، تخلف محسوب نمی شود.
  • اوگاندا؛ اوگاندا ارائه کنندگان خدمات وی پی ان را مسدود می کند تا کاربران اینترنت را مجبور به پرداخت مالیات برای استفاده از سایت های رسانه های اجتماعی کند. البته لازم به ذکر است که هیچ قانون خاصی برای ممنوعیت استفاده از وی پی ان تعریف نشده است.
  • بلاروس, عراق, مصر, ترکیه، عمان، کره شمالی و ایران کشور هایی هستند که قوانین خاصی دارند و در آن ها وی پی ان ها به صورت غیرقانونی می باشند. هرگونه تشخیص استفاده از وی پی ان در این کشور ها می تواند مشمول جریمه شود.

استفاده از وی پی ان در یک کشور محدود چقدر ایمن است؟

اگر می خواهید از وی پی ان در یک کشور محدود استفاده کنید، باید به یاد داشته باشید که خط مشی این شرکت ها در ارائه اطلاعات شما از جمله ترافیک و همچنین ردیابی موقعیت جغرافیایی شما بسیار سختگیرانه و در بسیاری از موارد غیر ممکن است. حتی اگر دولت هم از آن درخواست چنین اطلاعاتی را بکند، آن ها نمی توانند این اطلاعات را ارائه کنند.

البته باید به یاد داشته باشید که این موضوع نباید باعث شود که شما از هر وی پی ان استفاده کنید. برای استفاده از وی پی ان باید سرور های خود را از یک شرکت معتبر و باسابقه تهیه کنید که پیشنهاد ما به شما، امپراتور وی پی ان است.

امپراتور وی پی ان از جمله شرکت های باسابقه در حوزه ارائه وی پی ان به کاربران می باشد که امکانات و قابلیت های بسیاری را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که از آن ها می توان به امکان استفاده از پروتکل های مختلف و همچنین قابلیت کیل سوئیچ اشاره نمود.

کلام آخر

همان طور در اول گفتیم، استفاده از وی پی ان در بسیاری از کشور ها یک رویکرد قانونی به حساب می آید ولی این موضوع در برخی از کشور ها غیرقانونی می باشد. برای پاسخ به سؤال آیا خرید VPN در همه جا قانونی است؟ می توانید مطلب بالا را مطالعه کنید و امیدوارم که این مطلب مورد توجه شما قرار بگیرد.

 

مقالات پربازدید این هفته :

باز کردن قفل صفحه تلفن اندرویدی بدون پسورد!

آموزش استعلام سیم کارت های بنام ثبت شده

7 روش ساده انتقال عکس از آیفون به اندروید

خانه بلاگ آیا خرید VPN در همه جا قانونی است؟ – Emperatur VPN