تنظیمات کارت شبکه ویندوز – Emperatur VPN

تنظیمات کارت شبکه ویندوز

اگر در هنگام اتصال به شبکه ای با استفاده از کامپیوتر شخصی خود به مشکل بر خورده باشید، حتماً به شما گفته می شود که کارت شبکه شما دچار مشکل شده است و یا باید آن را دوباره تنظیم کنید ولی تنظیمات کارت شبکه در ویندوز به چه صورت می باشد؟ چگونه می توان کارت شبکه کامپیوتر خود را تنظیم نمود؟ برای پاسخ به این سؤالات تا انتها با امپراتور وی پی ان همراه باشید.

آموزش تنظیمات کارت شبکه ویندوز

به صورت کلی کارت شبکه کامپیوتر  به عنوان Network Adapter و NIC و یا Network Card شناخته می شود. کارت های شبکه برای اتصال کامپیوتر به اینترنت کاربرد دارند. اکثر کامپیوتر هایی که امروزه در دسترس ما قرار گرفته اند، دارای کارت شبکه هایی هستند که در مادر بورد آن ها جایگذاری شده اند. اصطلاحاً به این نوع از کارت های شبکه، کارت های شبکه Built-in گفته می شود.

کارت های شبکه می توانند یک دستگاه را به دستگاه های دیگر، در یک شبکه متصل کنند و با وجود آن ها می توان همه دستگاه های موجود را به یک شبکه مرکزی متصل نموده و یا فقط به طور مستقیم به دستگاه دیگر متصل شد.

اما لازم به ذکر است که برای اتصال شبکه به یکدیگر فقط استفاده از کارت شبکه کافی است. به عنوان مثال دستگاه پخشی که از یک شبکه بزرگ تر می باشد، بخواهید به اینترنت متصل کنید باید از یک روتر استفاده کنید. ای این ترتیب اگر بخواهیم به اینترنت دسترسی داشته باشیم، دستگاه از طریق کارت شبکه به روتر و سپس از طریق روتر به اینترنت متصل خواهد شد.

مزایا استفاده از کارت شبکه

هنگامی که شما از کارت شبکه استفاده می کنید، سرعت اتصال به اینترنت بالاتر رفته و در حد گیگا باید افزایش پیدا می کند. همچنین ارتباط ایجاد شده توسط این فناوری فایل اطمینان تر است و دستگاه های جانب بسیاری می توانند به پورت های مختلف کارت شبکه متصل شوند. همچنین با استفاده از کارت شبکه می توان دیتا ها را نیز در بین کاربران به اشتراک گذاشت.

معایب کارت شبکه

استفاده از کارت های شبکه کابلی بسیار مشکل است، چرا که مانند روتر های بی سیم، قابل حمل و پرتابل نمی باشند. همچنین برای ارتباط بهتر نیاز به پیکربندی مناسب می باشد. داده ها و اطلاعات نیز در هنگام استفاده کارت شبکه، امنیت کافی را ندارند.

نحوه تنظیم کارت شبکه در سیستم عامل ویندوز

  • برای اعمال تنظیمات کارت شبکه در ویندوز خیلی کار سختی پیش روی شما نمی باشد و فقط کافی است که روال زیر را دنبال کند:
  • ابتدا دکمه های Win و R را فشار دهید تا پنجره Run برای شما باز شود. در ادامه باید عبارت ncpa.cpl را در آن وارد کرده و سپس بر روی گزینه Ok ضربه بزنید.
  • سپس بر روی Connection مورد نظر خود کلیک راست کرده و بر روی گزینه Properties که معمولاً در انتهای لیست وجود دارد، ضربه بزنید.
  • سپس مانند تصویر بر روی گزینه مشخص شده ضربه بزنید و سپس بر روی گزینه properties ضربه بزنید.

تنظیمات کارت شبکه ویندوز

  • در اینجا باید گزینه های مشخص شده در تصویر را انتخاب کرده تا تنظیمات کارت شبکه به صورت اتوماتیک انجام بگیرد. در ادامه هم بر روی گزینه Ok ضربه بزنید.

آموزش تنظیمات کارت شبکه ویندوز

  • در صورتی که بخواهید تنظیمات را به صورت دستی وارد کنید می توانید گزینه های use the following IP address و Use the following DNS server addres را انتخاب کرده و مقادیر آن ها را وارد کرده و در انتها هم بر روی گزینه OK ضربه بزنید.

تنظیمات مرحله به مرحله کارت شبکه در ویندوز

به همین راحتی می توانید کارت شبکه خود را تنظیم کرده و اگر مشکلی در ارتباط با شبکه دارید را به صورت کلی حل کنید. البته اگر از حالت دستی برای تنظیم کارت شبکه خود استفاده می کنید، در هنگام وارد کردن اعداد موجود در کادر ها بسیار دقت کنید.

کلام آخر

کارت شبکه به عنوان ابزاری است که با استفاده از آن می توان کامپیوتر خود را به شبکه متصل نمود. کامپیوتر ها به صورت کلی این کارت را بر روی مارد بورد خود دارند. این کارت ها باید تنظیم شود و ممکن است در برخی موارد، تنظیمات آن ها بهم بریزد. برای تنظیمات کارت شبکه در ویندوز می توانید از گزینه های بالا استفاده کنید. امیدوارم که این مطلب هم مورد توجه شما قرار گرفته باشد؛ اگر می خواهید باز هم با ترفند های متفاوت و کاربردی دیگر آشنا شوید حتماً سری به وب سایت امپراتور وی پی ان بزنید.

 

مقالات پربازدید این هفته امپراتور :

از کجا بفهمیم مدل گوشی چیست؟

سایبر استاکینگ چیست ؟

آیا خرید VPN در همه جا قانونی است؟

خانه بلاگ تنظیمات کارت شبکه ویندوز – Emperatur VPN