تفاوت وی پی ان L2TP و PPTP – امپراتور وی پی ان

تفاوت وی پی ان L2TP و PPTP هم جزو آن دسته از سوالاتی است که کاربران زیادی از ما می پرسند که کدام بهتر است .البته نمی توان گفت که کدامیک بهتر و کدامیک بدتر است زیرا ما همیشه گفته ایم که برای انتخاب بهترین فیلتر شکن بهتر است آن را روی دیوایس خود تست کنید هر کدام که بهتر جواب داد پس بهترین انتخاب است .

به عنوان مثال ممکن است برای یک دیوایس L2TP خوب جواب دهد ولی برای یک دیوایس دیگر گزینه مناسبی نباشد .

در ادامه راجع به این موضوع بیشتر توضیح می دهیم پس با ما همراه باشید …

 

تفاوت وی پی ان L2TP و PPTP

 

تفاوت کانکشن های L2TP و PPTP

درواقه تا سال 2019 استفاده از وی پی ان PPTP در بین کاربران بسیار باب و رایج بود و از آن به عنوان بهترین فیلتر شکنی که می توان استفاده کرد نام می بردند ولی با ارائه L2TP کم کم استفاده از PPTP کمرنگ شد تا آن جایی که کاربران به طور کامل به سمت L2TP و  IPSec روی آوردند .

علت آن هم بسیار واضح است چون L2TP هم سرعت بالایی دارد و هم به دلیل رمزنگاری پیچیده ای که دارد از امنیت و پایداری یشتری برخوردار است بنابراین شما هر سیستم عاملی که دارید و از هر دستگاه و دیوایسی که استفاده می کنید می توانید از هر کدام از سرویس های امپراتور وی پی ان استفاده کنید .

درست است که سرعت , کیفیت , پایداری و امنیت L2TP از PPTP بالا تر است ولی به طور قطعی نمی توان گفت همه باید از L2TP استفاده کنند .

مثلا کاربری که در استفاده از PPTP بر روی دیوایس خود راضی است و راحت به کار ها و بیزینس های خود می رسد ممکن است از L2TP آن نتیجه را نگیرد .

پس با هر وی پی ان و هر سرویس و سروری که راحت تر هستید از همان استفاده کنید .

ناگفته نماند که تمام کانکشن های امپراتور وی پی ان با سرور های ابری کانفیگ شده و همین امر باعث می شود همهی سرویس ها دارای سرعت 7 برابر بیشتر از کانکشن ها و وی پی ان های دیگر باشد .

هم چنین شما کاربران می توانید با خرید کانکشن هوشمند امپراتور وی پی ان از تمام سرویس ها و سرور ها به صورت یکجا و دوکاربره استفاده کنید .

نتیجه گیری از مقاله فرق بین L2TP و PPTP :

در این مقاله در مورد تفاوت وی پی ان L2TP و PPTP صحبت کریم و علت تفاوت بین آن ها را نیز شرح دادیم .

هم چنین روش انتخاب بهترین وی پی ان را نیز توضیح دادیم و در آخر هم از کانکشن هوشمند امپراتور وی پی ان گفتیم .

 

 

مقالات پرکاربرد دیگر :

آموزش ساخت کانکشن vpn در آیفون

خرید فیلتر شکن پرسرعت

دانلود وی پی ان رایگان پرقدرت

خانه بلاگ تفاوت وی پی ان L2TP و PPTP – امپراتور وی پی ان